• 044-599-38-09
  • 093-677-11-68
  • 097-185-13-57
Кошик порожній

Лікування кімнатних рослин

Одним з найпоширеніших видів шкідників є щитівка, яка харчується соком рослин. Через те, що її важко виявить на початковій стадії ураження, ця кома...

Подробнее
Сухі кінчики у листя

Наявність сухих кінчиків листя у рослин є ознакою неправильного догляду або занадто сухого повітря в приміщенні. Для такого явища досить причин, то...

Подробнее

У здорових декоративних рослин листя повинні бути гладкими і сухими, але якщо на їх поверхні з'явився липкий наліт, це є ознакою хвороби, що вимага...

Подробнее
Показано з 1 по 3 із 3 (всього 1 сторінок)

Лікування кімнатних квітів

Всі кімнатні культури потрібно періодично уважно оглядати, адже всі хвороби швидко поширюються у закритому приміщенні. При виявленні хвороби слід негайно приступати до лікування, щоб запобігти поширенню на інші культури. Збудниками можуть бути віруси, бактерії або грибки, а при появі комах, їх видаляють вручну, а також вживають заходів, спрямованих на запобігання поширенню шкідників. Профілактичним заходом є ізоляція від інших рослин, а також щомісячну обробку кожної рослини спеціальними засобами.

Які найчастіші хвороби кімнатних квітів

Серед різних хвороб, які вражають кімнатні рослини, часто зустрічається борошниста роса, поява якої викликано грибком. Його появі сприяє застій води на листках після поливу, перепади температури і нерегулярний полив. Уражені листки віддаляються, а також відрегулювати температурний режим і полив. Культуру потрібно обробити тричі за допомогою фунгіциду з перервою в 10 днів.

Серед найбільш часто зустрічаються хвороб є:

  • Мікоз або сіра гниль, вона викликає появу плісняви, від якої згнивають листя. Ця хвороба з'являється через високого рівня вологості, недостатнього припливу свіжого повітря і при щільному змісті. При невеликих ураженнях з хворобою можна боротися, але найчастіше культуру доводиться викидати.
  • Чернь проявляється у вигляді нальоту на листках у вигляді чорної сажі, яка швидко утворює кірку. Вона шкодить фотосинтезу, а також псує красу рослини, для боротьби з цим явищем потрібно регулярно протирати поверхню листя або промивати квітка під душем. Також використовують пивний або слабкий спиртовий розчин.
  • Фітофтороз також є грибковим захворюванням, яке проявляється у вигляді фіолетово-коричневих плямах, пояляться на листках і стеблах. Причиною його появи є надмірний полив або висока щільність субстрату. Методів боротьби з цим грибком немає, тому доведеться викинути культуру разом з грунтом. В якості профілактики підійде регулярне провітрювання взимку, а також пересадку в спеціально створені грунтові суміші.

Якщо у розташованого поруч рослини почали корічневеть і в'янути листя, це є ознакою зараження грибком, боротьба з яким марна. Слід відразу викинути культуру, щоб виключити поширення грибка.

Хвороби кімнатних культур

Також до ознак хвороби відносять появу на листках плям коричневого або чорного відтінку. Вони можуть бути ознаками парші, церкоспорозу або антракноза. Зазвичай в якості боротьби використовують обробку квітки фунгіцидами, але якщо спостерігається відмирання тканин листя, їх потрібно видалити. Одним з ефективних засобів є бордоська рідина, яка підходить для профілактики і лікування хвороби.

Вірусні

У разі, якщо культура заражена вірусом, її листя знебарвлюються і деформуються. На жаль, така хвороба невиліковна, тому слід знищити рослину, щоб запобігти зараженню інших культур.

Серед поширених вірусних захворювань варто виділити наступні види:

  • Мозаїку. Вона отримала назву за рахунок плям різної форми і кольору, що утворюють на поверхні химерний візерунок. Незважаючи на відсутність серйозної шкоди, зовнішній вигляд буде зіпсований.
  • Жовтяниця. При ураженні цією хворобою, рослина швидко в'яне, припиняє рости і в результаті гине. Через відсутність методів лікування, заражений квітку потрібно відразу викинути.

Види кімнатних рослин стійких до хвороб

Деякі сорти рослин абсолютно не схильні до хвороб. Серед них каладиум, циперус, аспидистру та інші.

Бактеріальні

Цей вид хвороб згубно відбивається на зовнішньому вигляді і нормальному розвитку рослини. До найпоширеніших видів відносять наступне:

  • Гниль. Вона вражає сорти, викриває м'ясистим стеблами і листям. Вона може з'явитися через підвищеної вологості, а також використання великої кількості азотистих добрив. Спочатку починають в'янути стебла, а потім листя.
  • Плямистість - це прояв відмерлих ділянок на поверхнях листя. Плями, що з'явилися в результаті бактеріального ураження, відрізняються чіткими контурами.
  • Бактеріальний рак полягає в появі наростів на молодих пагонах і коренях. У процесі поширення хвороби рослина слабшає і в результаті гине.

Боротьба з бактеріальними хворобами

На жаль, хімічні препарати безсилі проти бактеріальних хвороб, а при сильно ураженні культуру потрібно знищити разом з грунтом і вазоном. Єдине, що можна використовувати, це профілактичні заходи і помірне використання добрив.